ממצאים חדשים בפרשת רשת בתי הספר 'איציק אברהם':

נתגלו מחסנים וכספות בהם הוחזקו רישומי ההכנסות האמיתיים.

הוארך בשנית מעצרו של איציק אברהם, בעל רשת ארצית ללימוד נהיגה, בחשד שהעלים הכנסות בגובה מיליוני שקלים. מאז הארכת מעצרו הקודמת, התגלו ראיות המצביעות על כך כי לא רק שהעלים 12 מיליון ₪, סכום הגבוה מהסכום שנחשד בתחילה, אלא שהחזיק בשלושה מחסנים ושתי כספות סודיים, בהם החזיק מסמכים המעידים על הכנסותיו האמיתיות. בנוסף, נמצאו ראיות המעידות על זיוף הלוואות מאמו על מנת להסביר את הגידול בהונו העצמי.
 
אברהם, תושב קיסריה בן 47, נעצר בשבוע שעבר על ידי משרד חקירות מס הכנסה חיפה והצפון בחשד שבין השנים 2007-2013 העלים בתחכום רב הכנסות של מיליוני שקלים מרשת בתי ספר לנהיגה "איציק אברהם" שבבעלותו, המפעילה 13 סניפים בצפון הארץ ובמרכזה. אברהם חשוד כי באמצעות מערכת ממוחשבת לרישום תלמידים והכנסות, תיעד את הכנסותיו האמיתיות ואילו באמצעות תוכנת ניהול חשבונות שונה, יצר דיווחים כוזבים אותם הגיש לרשות המסים תוך השמטת מיליוני שקלים. בנוסף, רכש נכסי נדל"ן בסכום של כשלושה מיליון ₪, אותם רשם על שם אמו בכוונה להתחמק ממס.
 
כאמור, את המסמכים המעידים על הכנסותיו האמיתיות שמר במספר מחסנים וכספות שכאשר נשאל עליהם, לא הזכיר את קיומם. הם נתגלו במהלך החקירה, כמו גם מסמכים כוזבים שהכין במטרה להוות הסבר לגידול בהונו האישי, לפיהם קיבל מאמו הלוואות בסכום של כשני מיליון ₪.
 
כב' השופט אחסאן כנעאן מבית משפט השלום בחיפה, אישר את התנאים עליהם הסכימו הצדדים והאריך בשנית את מעצרו של אברהם עד ל-17.3.14 בשל חשש לשיבוש נוסף של החקירה, כאשר בתום המעצר, יועבר למעצר בית למשך עשרה ימים נוספים תמורת הפקדת מזומן בגובה 200,000 ₪ וכן ערבויות בסך 600,000 ₪. 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה