מנהל אטליז מירושלים נידון לשבעה חודשי מאסר בגין אי הגשת ארבע דוחות למס הכנסה

תושב שכונת עיסוויה בירושלים, סאמר מוסטפא, מנהלן של שתי חברות שעסקו במכירת בשר נידון השבוע לשבעה חודשי מאסר בפועל וקנס כספי בסך 12,000 ₪, לאחר שהוא והחברות שבניהולו הורשעו באי הגשת דוחות למס הכנסה. 


בית משפט השלום בירושלים, כבוד השופט ירון מינטקביץ, גזר ביום ראשון ה- 8.6.14 את דינו של מוסטפא ושתי חברות בניהולו שהואשמו שבין השנים 2007-2008 לא הגישו  לפקיד השומה במועד  ארבע דו"חות על הכנסות החברות והכנסותיו האישיות. כמו כן, עד למועד גזר הדין המחדלים בגין החברות לא הוסרו.


בית המשפט הרשיע את הנאשמים לאחר הודאתם בעובדות כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד שלי בנימין בטאט המחלקה הפלילית בלשכה המשפטית ברשות המסים. כבוד השופט נימק את הקביעה באומרו: "מדובר בחובתו הראשונית של כל עוסק אשר בלעדיה אין. חובה זו נועדה להגן על קיומה של מערכת מס יעילה והוגנת, אשר תבטיח מצד אחד את תקציבה של המדינה ומצד שני תביא לגבייה צודקת ושוויונית של המס מכלל העוסקים והשכירים במשק…בנוסף לכך, שיקול ההרתעה הוא מרכזי בעבירות מסים. אלו עבירות אשר קל לבצען, קשה לגלותן ובצדן רווח כספי ניכר."


כאמור, במסגרת גזר הדין, השית בית המשפט על סאמר מוסטפא את העונשים הבאים: 7 חודשי מאסר בפועל, 4 חודשי מאסר על תנאי , קנס כספי בסך 12,000 ₪ וכן על שתי החברות יחדיו קנס כספי של 17,000₪.
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה