ניסה להציל את העסק המשפחתי וגרם למשפחתו לאבד את רכושה תוך ביצוע עבירות מס

27 חודשי מאסר בפועל וקנס של 110,000 ש"ח נגזרו על אליהו צדיק פור, בן 34 מחולון, מנהל ובעלים בשלוש חברות משפחתיות בתחום האופנה והטקסטיל מאזור ת"א, שהורשע בכ-140 עבירות בניכוי תשומות על סמך חשבוניות פיקטיביות בסך של 2.8 מיליון ₪ ועל הגשת דו"חות כוזבים לרשות המסים.

כנגד הנאשם הוגשו שני כתבי אישום אשר אוחדו – הראשון שהוגש על ידי עו"ד ליאת ברזילי מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס בגין ניכוי תשומות על סמך חשבוניות פיקטיביות בשנים 2008-2010, בהן שימש כמנהל בחברות איתן ייצור ושיווק אופנה בע"מ, בארוק פמינה 86 בע"מ וכן חברת אוריאל טקסטיל בע"מ. כתב אישום נוסף הוגש ע"י עו"ד עמית בר טוב מהמחלקה הפלילית של הלשכה המשפטית של רשות המסים בגין הגשת דו"חות תקופתיים הכוללים ידיעות כוזבות במטרה להתחמק מתשלום מס.

צדיק פור ירש את העסקים מאביו כשעליהם חוב ענק וטען כי בשל הלחץ הנפשי לתקן את המצב ביצע את העבירות כאשר בפועל חוב של 3 מיליון ₪ נוספו על אלו של אביו. כך גרם במעשיו לבני משפחתו לאבד את רכושם.
כב' השופטת דניאלה שריזלי מבית משפט השלום בת"א קבעה בשבוע שעבר "שעל אף ההתחשבות בנסיבותיו האישיות,העבירות שבהן הורשע בוצעו באופן בוטה ומתוחכם בעוד הליכים פליליים נוספים בעבירות מס תלויים ועומדים נגדו בחברות מקבילות אשר לא הרתיעו ולא הסיר ולו מעט מהמחדלים." כנגד צדיק פור וכנגד החברות בניהולו, התנהל תיק נוסף בבימ"ש השלום בת"א, לפיו נגזרו עליו בנובמבר אשתקד 18 חודשי מאסר בפועל. ביהמ"ש נדרש לגזור עונש כולל על כל התיקים יחדיו. ביהמ"ש קבע כי הנאשם ישא ב- 27 חודשי מאסר בפועל וקנס של 110,000 ₪. 

You may also like...

כתיבת תגובה