ניפח הוצאות ע"י הוצאת משכורות פקטיביות במיליוני שקלים

כספי "המשכורות הפיקטיביות" עשו דרכם לכיסו של מנהל חברה לעיבוד שבבי מאזור השרון.


בית המשפט נעתר לבקשת החשוד ואסר את פרסום שמו.


תושב השרון, מנהל חברה לעיבוד שבבי, חשוד בניפוח הוצאות בספרי החברה בסכום של מיליוני שקלים. בשבוע שעבר, בהתאם להחלטת כב' השופט שמואל מלמד מבית משפט השלום בתל-אביב, הוא נשלח למעצר בית. 

בהליך שומה שביצע פקיד שומה נתניה עלה חשד כי הוצאות החברה נופחו. לנוכח החשדות, פתח פקיד שומה חקירות מרכז, בחקירה גלויה, תחת השם "עיבוד חשבוניות", במסגרתה בוצעו חיפושים בבית החשוד ובחברה וכן נתפסו מסמכים, גם מסמכים ממשרד רואה החשבון של החשוד.

מנהל החברה, כך לפי החשד, הפיק בשנים 2013-2007 משכורות פיקטיביות, שהכספים שנמשכו מהחברה בגינן עשו דרכם לכיסו. ואם לא די בכך, כדי להקטין את ההכנסה החייבת של החברה, הוא דרש בספרי החברה הוצאות פרטיות שאינן מותרות בניכוי וכן קיזז חשבוניות פיקטיביות בסך של כ-2 מיליון ₪. כשהתבקש החשוד בחקירתו להסביר את מקורן של החשבוניות הפיקטיביות והוא נקב בשם של "דמות פיקטיבית", שמי מעובדי המפעל אינו מכיר אותה ואין לה כל עקבות. 

ביום ראשון בשבוע שעבר הוא נעצר ל-24 שעות ולמחרת הובא לבית משפט השלום בתל אביב, אז הוארך מעצרו ביומיים. בדיון האחרון בעניינו הוא שוחרר למעצר בית מוחלט עד 29.12.13 תוך הפקדת ערבויות כספיות.

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה