עו"ד העובד בעמותה לסיוע כלכלי נעצר בחשד לסיוע בהפצת חשבוניות פיקטיביות בגובה עשרות מיליוני שקלים

מהלך יוצא דופן נעצר אתמול עורך דין מטייבה, בחשד שניצל את רשיונו המשפטי כדי לסייע לתושב ירושלים לזייף חשבוניות בשווי של כ-18,000,000 ₪ ולמכור אותן לחברות אחרות, שביקשו באמצעותן להקטין את רווחיהן החייבים במס.
 
עו"ד סאיד ג'בארה, בן 40 מטייבה, מועסק בעמותת 'כתף לחבר' מכפר סבא וחשוד כי השתמש ברשיונו על מנת לתת תוקף חוקי לייפויי כוח מזוייפים עבור ח'דר עודה, כביכול מטעם החברות שאת חשבוניותיהן מכר, על מנת לשכנע את לקוחותיו כי החשבוניות לגיטימיות ואותנטיות.
 
ג'בארה נעצר אתמול, כאמור, על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים בהקשר לחקירה רחבה יותר בנושא וסירב לענות לשאלות החוקרים באשר לחלקו בהונאה, באמתלה של חסיון עו"ד-לקוח. בהמשך היום הוא הובא לשחרור בערבות בפני בית משפט השלום בירושלים, שם בצעד יוצא דופן וויתר כב' השופט אלכסנדר רון על הפקדת מזומנים כחלק מתנאי הערבות ואמר כי "באופן קיצוני… מוכן אני לוותר על הפקד המזומנים … מובטחני שרשיונו יקר לו שבעתיים מכל הסכום שבו נקבה רשות המסים". עם זאת, אישר כב' השופט את יתר תנאי השחרור שנדרשו, בהן ערבויות בסך 200,000 ₪, צו עיכוב יציאה מהארץ והפקדת דרכונו בידי רשות המסים.

You may also like...

כתיבת תגובה