ערעורו של מנהלן ובעליהן של 2 חברות קבלנות נדחה, השופט השאיר על כנו את העונש – שלוש שנות מאסר בפועל וקנס של 2,250,000

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של מנהלן ובעליהן של שתי חברות קבלנות, שהורשע בבית משפט השלום בירושלים בביצוע עבירות על פי חוק מע"מ, ע"י קיזוז חשבוניות פיקטיביות בסכום של 3.9 מיליון ₪. בית משפט השלום גזר 3 שנות מאסר בפועל וכן נגזר על הבעלים קנס של 250,000 ₪ ועל כל אחת מן החברות קנס של 1 מיליון ש"ח.
 
מהמחלקה המשפטית בחקירות מכס ומע"מ ירושלים, ע"י עוה"ד דפנה אורגיל ואחינועם צוריאל, הוגש כתב אישום לבימ"ש השלום בירושלים נגד מחמוד מראג'ה, בן 41 תושב סילוואן, ירושלים. האישום הנו בגין קיזוז חשבוניות פיקטיביות בשתי החברות שבבעלותו: חברת 'מירא לאור חשמל בע"מ' וחברת 'כ.מ. לאור בע"מ'. בית משפט השלום בירושלים הרשיע את מארג'ה בקיזוז מס תשומות על סמך חשבוניות פקטיביות בסך 3.9 מליון ₪. גזר הדין התחשב בעובדה כי הנאשם הנו בעל עבר פלילי. מארג'ה ערער על פסק הדין למחוזי.
 
המחוזי, בראשותו של כבוד השופט יורם נועם, סגן נשיא בית המשפט, דחה השבוע את הערעור והשאיר את עונשו של מארג'ה על כנו. הנאשם ביקש לעשות שימוש בחשבוניות פיקטיות בסכום של כ-30 מליון ₪ במטרה לבצע ניכוי תשומות וזאת מבלי שיהיו בידיו חשבוניות מס כדין. מטרתו הייתה להתחמק מתשלום מע"מ בגובה 3.9 מליון ₪. מארג'ה טען שהוציא חשבוניות פיקטיביות בגין פועליו, תושבי השטחים להם שילם במזומן, עבור קבלני משנה עבור עבודות שלא בוצעו בפועל, השתמש בחשבוניות של חברות ללא ידיעתן וכן בחברות קש פיקטיביות.
 
בית המשפט הדגיש את חומרן של העבירות המס והנזק שהן מסבות למדינה והחברה והוסיף: "עבירות המס הנן חלק מהעבריינות הכלכלית המכוונת לפגוע בציבור בכללותו. הן שקולות לשליחת יד לקופה הציבורית, פוגעות במשק המדינה ומערערות את אמון הציבור בערך השוויון בנשיאה בנטל המסים".
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה