פעילות משותפת של זרועות האכיפה הובילה לחשיפת חשד לרשת להונאה שיטתית של הביטוח הלאומי בהיקפים המוערכים בעשרות מיליוני שקלים

​אגף החקירות והמודיעין להב 433 יאל״כ עצרה הבוקר שלושה חשודים ועיכבה למעלה מעשרה נוספים לחקירה בחשד להונאה שיטתית ומקיפה כלפי הביטוח הלאומי אשר במסגרתה נגזלו במרמה כספי ציבור בהיקפים המוערכים בעשרות מיליוני שקלים. החקירה מנוהלת במשותף עם רשות המסים, הביטוח הלאומי, משרד הכלכלה ומשרד החקלאות ומלווה על ידי פרקליטות מחוז צפון (פלילי).

בחקירה סמויה ממושכת ומשותפת ללהב 433 יאל״כ, פקיד שומה חקירות מס הכנסה מרכז ברשות המסים, חוקרי יחידת חקירות נצרת ויח"א צפון של הביטוח הלאומי, יחידת האכיפה והחקירות המרכזית של משרד החקלאות (פיצו"ח), ויחידת המודיעין במינהל ההסדרה והאכיפה של דיני עבודה במשרד הכלכלה,  בוסס חשד לניהולה של רשת אשר עוסקת בהונאה שיטתית וממושכת בכספי הביטוח הלאומי. על פי החשד, חברו מנהל חשבונות תושב חיפה ומספר מאעכרים תושבי כפר מנדא ואחרים לצורך הונאה שיטתית של הביטוח הלאומי באמצעות הגשת מאות תביעות לקצבאות מסוגים שונים לביטוח הלאומי, תוך שימוש בתלושי שכר החשודים כפיקטיביים ואשר הושגו על פי החשד במרמה.

הבוקר ערכו היחידות בהובלת להב 433 יאל״כ חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ותפסו מסמכים, מחשבים ורכוש לצרכי בקשות חילוט.

במסגרת הפעילות עצרו היחידות שלושה חשודים ועיכבו למעלה מעשרה נוספים לחקירה בגין חשד לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה, זיוף, קשירת קשר, עבירות לפקודת מס הכנסה ועבירות על פי חוק הביטוח הלאומי.

החקירה בראשיתה וצפויים נחקרים רבים נוספים.   

בהתאם להתפתחות החקירה יובאו מי מהחשודים לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בסמוך לשעה 15:00 בבימ״ש השלום בראשל״צ

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה