שופט בימ"ש השלום זיכה עבריין מס כדי "לא לפגוע בפרנסת עובדיו" – המחוזי הפך את ההחלטה

שופטי בית משפט המחוזי בבאר שבע, ובראשם נשיא ביהמ"ש כב' השופט יוסף אלון, קיבלו השבוע את ערעורם של עו"ד הדס זוהר ועו"ד סעיד עתמאנה ממע"מ אשדוד והרשיעו את שלמה טרבלסי, בעליה של חברת האבטחה 'איילת השחר בטחון' מאשדוד בהעלמת הכנסות בגובה עשרות מיליוני שקלים.

 
טרבלסי, יחד עם גיסו שנפטר במהלך הדיונים המשפטיים (ואשר אחותו, אלמנתו של השותף, היא מנהלת החשבונות בחברה), הואשם בכך שבמהלך שש שנים הגיש למע"מ דוחות כוזבים בהם השמיט עסקאות בהיקף של כ-14 מיליון ₪, אשר המע"מ הנגזר מהן עומד על כשלושה מיליון ₪. השניים, בעלי ומנהלי החברה, טענו כי רק "הזיזו" (ביצעו shifting) את מועד הדיווח על העסקאות, מאחר שחלק מן התשלומים טרם הועברו אליהם בפועל.
 
בספטמבר האחרון החליט כב' השופט חיים חדש מבית משפט השלום באשדוד להימנע מהרשעה, למרות שהשניים הודו במיוחס להם, שכן על מנת שהחברה – המעסיקה מאות עובדים – תמשיך לפעול, עליה ועל מנהליה להיות נטולי הרשעות פליליות.
רשות המסים ערערה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע אשר, כאמור, החליט השבוע להפוך את ההחלטה ולהרשיע את טרבלסי. כב' השופטת יעל רז לוי כתבה בחוות דעתה, שאליה הצטרפו נשיא ואב בית הדין אלון וכן כב' השופט יורם צלקובניק, כי "לא היה מקום להימנע מהרשעת המשיבים אשר נטלו בפועל את החוק לידיהם והם שהחליטו כביכול על העיתוי בו יבחרו, ככל שיראו לנכון, לשלם את המס. חומרה נוספת קיימת בכך שמדוברת בדרך פעולה שיטתית ולא הועברו סכומי מס משמעותיים".
 
ברשות המסים מבקשים לברך על ההחלטה, המעמידה את כל עברייני המס כשווים בפני החוק, הנדרשים לתת את הדין על מעשיהם ולשאת בהשלכות הכרוכות בפשעיהם ובגזילת כספי ציבור אשר נמנעו מקופת המדינה.
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה