שמונה חודשי מאסר בפועל לבעל אולם אירועים מאשדוד שלא הגיש דוחות למס הכנסה

בית משפט השלום באשקלון גזר שמונה חודשי מאסר בפועל, נוסף לעשרה חודשי מאסר על תנאי וכן קנס משולב של 35,000 ₪ על שלמה (סלומון) אסייג מאשדוד, בעליו ומנהלו הפעיל של אולם האירועים 'ארמונות המלך שלמה' באשדוד, על עבירות של אי הגשת דוחות למס הכנסה בשנים 2005 עד 2013.
 
כתב האישום, אשר הוגש על עו"ד חנה בן פורת-פיירשטין, מנהלת מדור תביעות ירושלים והדרום ברשות המסים, תוקן עוד במהלך המשפט ונוספו לו אישומים, כאשר התברר כי אסייג המשיך לבצע את אותן עבירות בעיצומו של ניהול התיק בבית המשפט.
אסייג הורשע שלוש פעמים בעבר בעבירות מס, ובכל פעם קיבל עונש מאסר על תנאי בלבד וקנס זעום. למרבה הפלא, למרות שטען בפני בית המשפט כי עלה ארצה בשנת 2000, שתיים מתוך העבירות שהורשע בהן, התבצעו בשנת 1997.
 
כב' השופט חיים נחמיאס הסכים לעמדת רשות המסים לפיה ראוי שיגזרו על הנאשם עשרות חודשי מאסר בפועל של כמה שנים לאור ריבוי המעשים והעבירות, אך הוא בחר להקל עם אסייג "עד קצה גבול היכולת" בשל נסיבותיו האישיות שתיאר בפני בית המשפט, שבפניו טען כי מאז ששכל את בנו חודשים ספורים לפני חתונתו באותה שנה בה החל לבצע את העבירות, סבל משבר אישי קשה והתקשה לנהל את עסקיו.
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה