8 חודשי מאסר בפועל נגזרו על תושב חדרה שלא הגיש דוחות למס הכנסה

השופטים שדחו את ערעורו: "בית משפט השלום עשה איתו חסד בקובעו רק 8 חודשים"

הרכב שופטים מבית משפט המחוזי בחיפה, בראשותו של אב בית הדין כב' השופט עודד גרשון, דחה את ערעורו של רוני מולדובן, תושב חדרה ומנהלן של החברות מ. גלרם וטל גל מרום, על עונש המאסר שנגזר עליו בשל עבירות מס.
 
בית משפט השלום בחדרה גזר על מולדובן 8 חודשי מאסר בפועל, 6 חודשי מאסר על תנאי ו-20,000 ₪ קנס בגין עבירות אי העברת ניכויים, אי הגשת דוחות ומאזנים שנתיים ואי הגשת הצהרת הון בכתב אישום שהוגש על ידי המחלקה הפלילית של מס הכנסה ברשות המסים.
 
בערעורו טען מולדובן כי מעשיו התבצעו בשל מצוקה כלכלית אליה נקלע, אך בכל שלב של הדיונים המשפטיים הצהיר על סכומים שונים לגמרי. עוד טען כי מס הכנסה הוא שחייב לו כסף ולא ההפך, אך רואי החשבון שלו עצמו הודיעו כי הם מחכים מזה מספר שנים שימציא מסמכים על מנת שיוכלו לערוך מאזן מבוקר, דבר שטרם קרה וכך עד היום מולדובן לא הסיר את מחדליו.
 
השופטים לא התרשמו מטענותיו ואמרו כי העובדה שהורשע פעמיים קודם לכן בעבירות זהות מעידה כי מנהגו היה לא להגיש דוחות ללא קשר למצבו הכלכלי, וכי "המערער הכשיל את גביית המס ופגע בערכים חברתיים כגון שוויון בתשלום המס, שומת אמת והימנעות מגזילת כספים שגבה עבור מס הכנסה". עוד הוסיפו ואמרו כי בית משפט השלום בחדרה גזר את דינו לקולא ולא זאת ועוד, אלא ש"חסד עשה איתו בית המשפט קמא בקובעו רק 8 חודשי מאסר בפועל".
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה