איש עסקים מהדרום מואשם בעבירות מס בהיקף של 145 מיליון ₪

כתב אישום חמור הוגש אתמול על ידי המחלקה לתיקים מיוחדים ברשות המיסים לבית משפט השלום בתל אביב כנגד אפרים גרינברג, תושב ירוחם בן 50, המואשם שפעל בתחכום רב לביצועה של תוכנית עבריינית רחבת היקף, במסגרתה ביצע עבירות מס, ביניהן הוצאת חשבוניות מס פיקטיביות במטרה להתחמק מתשלום מע"מ בנסיבות מחמירות ובמטרה להתחמק מתשלום מס הכנסה.

מכתב האישום עולה כי במהלך שמונה השנים האחרונות, גרינברג או אחרים מטעמו הוציאו חשבוניות פיקטיביות, כשסכום המס הנובע מהן הינו מעל 23 מיליון ₪ ובכך סייעו לאחרים להתחמק מתשלום מס. במקביל, מואשם גרינברג בכך שהתחמק ממס בגין הכנסותיו והוצאותיו מ"עיסוק" זה בסך של מעל 120 מיליון ₪ ואף הגיש דוחות כוזבים למע"מ. כמו כן, כתב האישום מייחס לו עבירת זיוף מסמכים, הקשורים לאותן חברות בהן הסתיר והסווה את בעלותו.
 
לפי הנטען בכתב האישום, פעל גרינברג באופן שיטתי להקמה ולהפעלה של מארג מורכב של חברות רבות, שבחלקן הסתיר והסווה את מעורבותו ע"י רישום אחרים – בהם גם בנו, גל גרינברג – כבעלי מניות ומנהלים באותן חברות. הנאשם ואחרים מטעמו פעלו להוצאת חשבוניות מס פיקטיביות על שם אותן חברות במטרה לסייע לאחרים להתחמק ממס, וכן ניכוי מס תשומות שלא כדין.
 
כתב האישום הוגש ע"י עו"ד אורי שפיגל, עו"ד מירי בנהרדיתי ועו"ד לורי צרפתי, בעקבות חקירה רחבת היקף אשר התנהלה על ידי צוות חקירה בראשות מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז יחד עם חקירות מס הכנסה תל אביב ויחידת לה"ב 433 של משטרת ישראל.
במקביל להגשת כתב האישום נגד גרינברג, שנעצר בראשית החקירה הגלויה ומעצרו הוארך מעת לעת, הוגשה אתמול גם בקשה להורות על מעצרו עד תום ההליכים. כב' השופט בני שגיא, סגן נשיאת בימ"ש השלום ת"א, נענה לבקשת פרקליטו של גרינברג לדחיית הדיון בבקשה והורה על מעצרו עד להחלטה אחרת.

You may also like...

כתיבת תגובה