בית המשפט קיבל את ערר המדינה:אשם בניכוי והוצאת חשבוניות פיקטיביות, בענף חומרי הבנייה, בהיקף של 180 מיליון שח, ייעצר עד תום ההליכים

מנשה רסולי ייעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, כך קבע הבוקר בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, כבוד השופט אליהו ביתן, שקיבל  את ערר המדינה. הערר הוגש על ידי עו"ד יהודית אביטן ועו"ד יעל בוקר-יוסף מהלשכה  המשפטית האזורית של מע"מ באר-שבע והדרום, לאחר שבית משפט השלום הורה על שחרורו של רסולי בתנאים מגבילים.
 
נגד מנשה רסולי וחמש חברות שבניהולו הוגש, ביולי 2013, כתב אישום חמור בו מיוחסות לו כאלפיים עבירות של ניכוי והוצאת חשבוניות מס פיקטיביות, אשר בוצעו, לכאורה, במהלך השנים 2007 – 2013. סכומן הכולל של החשבוניות בהן עשה שימוש עולה על 180,000,000 ₪ והמע"מ הגלום בהן עומד על סך של כ – 25,000,000 ₪.
 
כבוד השופט ביתן קיבל את ערר המדינה, תוך שציין את היקפן העצום של העבירות כמו גם את התחכום והשיטתיות שאפיינו את ביצוען : "לשם ביצוע עבירות מרמה דוגמת אלה המיוחסות למשיב, אין צורך בתנאים או באמצעים מיוחדים. די בהכרת סביבת הפעולה, ביצירתיות, ביכולת להפעיל אחרים, וביכולת ליצור איתם קשר חופשי לשם תיאום פרטי המרמה וביצועה, ובחוסר גבולות פנימי והעדר מורא דין. כל אלה מתקיימים במשיב".
 
בית המשפט המחוזי הבהיר כי אין המשיב ראוי לאמון : "כפי שכבר צוין, המשיב נעצר בחודש פברואר 2011 כחשוד בביצוע עבירות מרמה הקשורות בשימוש בחשבוניות פיקטיביות, 

ולאחר כשבועיים הוא שוחרר בערבות….והנה, מיד לאחר שחרור המשיב מהמעצר, כבר בחודשים מרץ-מאי 2011, הוא חזר והשתמש במרמה בחשבוניות פיקטיביות.."

ובהמשך:

"בכך הוכיח המשיב הלכה למעשה כי אין עליו מורא דין…" וכן: "התנהגות המשיב, כמתואר, מלמדת בעליל כי אין לתת בו את האמון הדרוש בנסיבות העניין לשחרור ממעצר".

 
 
 
 
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה