בעל חנות לתשמישי קדושה בצפון תל אביב לא רשם קניות באשראי כי חשב שהעברת הכרטיס היא הקבלה

בעל חנות לתשמישי קדושה בצפון תל-אביב נתפס בשבוע שעבר כשלא רשם 700 ₪ שהתקבלו באשראי ובמזומן. לדבריו הוא היה משוכנע כי העברת כרטיס האשראי היא המהווה קבלה. בשבוע שעבר ערכו משרדי מס הכנסה בתל אביב ביקורות ב-390 עסקים ברחבי העיר, וביום חמישי מיקדו את הביקורות שנערכו בשעות הערב והלילה במסעדות, פאבים, קיוסקים ופיצוציות.
 
בימי המבצע התברר כי ב- 15% מהעסקים שנבדקו לא רשמו בעלי העסקים את ההכנסות. בין השאר גילו מבקרי מס הכנסה כי בפאב מוכר בת"א לא נרשמו בספרי העסק כ-10,500 ₪ ששולמו במזומן. עוד התברר במהלך הביקורת כי הלקוחות משלמים בעבור שתיה 85 ₪ ו-120 ₪ ומקבלים צמידים, המאפשרים לברמן לדעת איזו שתיה לספק להם. כשביקשו המבקרים הסבר להתנהלות בפאב, סיפר אחד העובדים כי הכספים נרשמים בקופה לאחר סגירת הפאב. הוא הוסיף ואמר כי צמידי הלקוחות מהווים קבלה.
 
בביקורת במסעדה בעיר סרב בנה של בעלת המקום לספור את הכספים בקופה, בטענה שבשעות אלו מסתובבים שודדים וגנבים, וזאת למרות שהמבקרים הזדהו בפניו. בהתערבות חוקרי מס הכנסה, שוטרים ומייצגה של בעלת המסעדה, הושלמה הביקורת והסתבר כי קנייה מקדימה במסעדה כמו קניות נוספות לא נרשמו בספרי העסק.
 
במסעדה אחרת בת"א, בה נמצאו בקופה כ-2,900 ₪ ללא רישום, הסביר העובד כי הם מקבלים את הכספים מהלקוחות ובעל המסעדה מדפיס בקופה, כשהוא מגיע למסעדה. ובמסעדה ביפו לא נרשמה קניית הביקורת, כמו גם תשלום של לקוח נוסף. העובדת במסעדה תירצה את אי רישום קניית הביקורת בכך שלא היה לא עודף להחזיר, לכן היא לקחה כסף מקופת הטיפים והניחה את הכספים ששולמו לה על קניית הביקורת ליד הקופה. לדבריה, הכספים ששילם הלקוח האחר במסעדה לא נרשמו, כי הוא שילם חלק במזומן וחלק באשראי, ומאחר וכרטיס האשראי שלו לא "עבר", הוא הבטיח לבוא למחרת ולשלם, והיא התכוונה לרשום למחרת. 
 
המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים. 
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה