חברת סי.בי. פון שהפעילה את מוקד השירות של IBM הורשעה בעבירות מס ועל בעליה נגזרה שנת מאסר בפועל

שנת מאסר בפועל ו-13 חודשי מאסר על תנאי נגזרו אתמול על אפרים סימון, בעליה ומנהלה לשעבר של חברת סי. בי. פון בע"מ, שהורשע על פי הודאתו בכך שניכה מעובדיו מס הכנסה של מאות אלפי שקלים אותם לא העביר למדינה וכן, לא הגיש מספר דוחות שנתיים של החברה ושלו עצמו.

 
כנגד סימון, תושב בית חנן בן 54, נוהלו חקירות נפרדות ע"י פקיד שומה חקירות ת"א ופקיד שומה חקירות מרכז בגין ניכויי מס שגבה מעובדיו בשנים 2006-2008 אותם עד היום לא העביר למדינה וכן, בגין אי ששה הגשת דוחות שנתיים במועד שלו ושל חברותיו הנוספות מלבד סי. בי. פון – טי.ג'י.אס טלקום בע"מ, סקיוריטרי בע"מ וסמפונטק מחשבים ושירותי תקשורת – דבר המונע גביית מס אמת, כאשר העבירות הן בגובה של למעלה ממיליון ₪.
 
העבירות אוחדו לכתב אישום המאוחד, שהוגש על ידי עו"ד תמר הלברטל מהמחלקה המשפטית ברשות המסים, שהדגישה כי בית המשפט כבר פסק בעבר כי אי העברת ניכויים כמוה כשליחת יד לקופה הציבורית, והיא נתפסת כעבירת גניבה לשמה. כמו כן, הדגישה כי למרות טענותיו של סימון כי העבירות נעשו על רקע קשיים תזרימיים של החברה, מחזור הפעילות של החברה במע"מ היה בגובה של מיליוני שקלים מדי שנה בתקופה האמורה.
 
כאמור, כב' השופטת שירלי דקל נווה מבית משפט השלום בראשון לציון, גזרה עליו שנת מאסר בפועל באומרה כי "הערך החברתי שנפגע כתוצאה מביצוע העבירות הוא פגיעה ישירה בקופה הציבורית ופגיעה עקיפה בכיסו של כל אזרח, וכן פגיעה בערך השוויון בתשלום המס".
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה