חשד למסחר תרמיתי באופציות במטרה ליהנות מהטבות מס תוך הקטנת החבות במס

חשד למסחר תרמיתי באופציות במטרה ליהנות מהטבות מס תוך הקטנת החבות במס

חקירה משותפת של הרשות לניירות ערך ומשרד חקירות מס הכנסה תל אביב חשפה חשד לפעילות תרמיתית באמצעות מסחר באופציות, במטרה ליהנות מהטבות מס תוך הקטנת החבות במס. שלושת החשודים בפרשה שוחררו אתמול בתנאים מגבילים בבית משפט השלום בתל אביב ע"י כב' השופטת תרצה שחם קינן.ממצאי החקירה העלו כי החשודים: האחים רן ומיכה ולדמן ויורם מרגלית מאור יהודה, ביצעו בשנים 2013-2012 מאות עסקאות עצמיות ומתואמות שיצרו בחשבונות הפרטיים שלהם הפסד כספי מצטבר בסך העולה על 1.265 מיליון ₪, המהווה "מגן מס" בסך של כ-316,000 ₪ (בשיעור 25%), קרי המס אותו חסכו ואותו ניתן לקזז כנגד רווח הון עתידי. במקביל, הם יצרו רווחים כספיים בסך העולה על 1.265 מיליון ₪ בחשבונות קופות הגמל בניהול אישי, אשר זכו בפטור ממס. 

פעילותם של השלושה התבצעה לעיתים במספר סבבים בין החשבונות השונים שלהם, במהלך אותו יום או לאורך מספר ימים, במהלכה קנו ומכרו זה מזה את ניירות הערך בפערי שערים גדולים, כאשר הם יוצרים רווחים בחשבונות קופת הגמל בניהול אישי, הפטורים מתשלום מס, מאידך הם יצרו הפסדים בחשבונות הפרטיים שלהם, כדי שיוכלו לקזז את ההפסדים מול הכנסות אחרות שלהם ובכך, הלכה למעשה להקטין את חבות המס שלהם. 

עיקר פעילותם התרמיתית והמתואמת של החשודים התבצעה בניירות ערך מסוג אופציות יורו-שקל ואופציות על מדד הבנקים, והשפיעה הן על המסחר בנייר הערך והן על שערו.

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה