כ-2.2 מיליון שקלים נגבו ו-12 מכוניות עוקלו במבצע גבייה שנערך באזור עכו

רשות המסים ממשיכה בצעדי האכיפה האינטנסיביים: בשבוע שעבר גבתה הרשות באמצעות היחידה לאכיפת הגבייה, משרד מע"מ עכו ומשרד חקירות מע"מ חיפה והצפון כ- 2.2 מיליון ₪ מחייבי מס באזור עכו.
 
מספר ימים לפני היציאה לשטח נמסרו התראות לחייבים ושליש מהם אכן הזדרזו להגיע למשרד מע"מ עכו ושילמו את חובם. אולם החייבים שבחרו להתעלם מההתראות, ולהם חובות בהיקפים של מאות אלפי שקלים ומעלה, "זכו" לביקורם של אנשי הגבייה. במהלך הפעילות נגבו כאמור כ-2.2 מיליון ₪, עוקלו 12 כלי רכב וכן עוקל ציוד בעסק למכירת ציוד חקלאי, בחנות בגדים ובפיצרייה.
 
במקביל, ערך משרד מס הכנסה עכו ביקורות ב-86 עסקים מענפי התעשייה, המסחר ומתן שירותים בערים עכו, נהריה, קריית ביאליק וקריית מוצקין. ב-9% מהעסקים שנבדקו נמצא כי לא רשמו הכנסות בספרי העסק.
 
עו"ד מעכו היה בין בעלי העסקים שנתפסו באי רישום הכנסות. בבדיקת חשבון הבנק שלו נראו הפקדות בסך של כ-65,500 ₪ שעורך הדין לא טרח לרשום בספרים. בנוסף לכך, התגלתה חשבונית שהוציא בשנת 2011 ללקוח בסך 16,000 ₪, שלא נכללה בדוחות למע"מ ולמס הכנסה. עורך הדין נחקר ע"י חוקרי מס הכנסה חיפה בחשד שהעלים הכנסות  נוספות ותיקו יועבר, ככל הנראה, לתביעה.  
 
מבדיקת יומן ההזמנות של מניקוריסטית מקרית מוצקין, עלה כי לא רשמה הכנסות בסך של כ-3,200 ₪ במשך כשבוע וחצי, דבר שלא מנע ממנה לטעון שלא הספיקה לרשום כי היא תמיד ממהרת לילדים שלה. עובד במסעדה שלא רשם את הכספים שקיבל במהלך יום הביקורת טען כי הוא רושם על דף ובעל המסעדה, כשהוא מגיע, רושם את מה שצריך. בעסק להשכרת רכב לא רשמו תשלום ששולם בכרטיס אשראי בסך 2,500 ₪, בעל העסק טען שמדובר בתשלום לביטחון בלבד ולא ידע שעליו לרשום. 
 
המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה