מוכר בחנות צעצועים בת"א לא רשם קבלות כי "קונים מבלבלים אותו"

במסגרת מבצע ניהול ספרים שערך בסוף השבוע האחרון משרד פקיד שומה ת"א 3, נתקלו שוב מבקרי הספרים של רשות המסים בתירוצים מעניינים של בעלי עסקים שמעלימים את הכנסותיהם על ידי אי רישום עסקאות שהתבצעו בחנותם. כך, במהלך תצפית בחנות צעצועים נמצא שלא נרשמה קנייה של לקוח, הסבר המוכר לאי רישום היה: "הלקוחות בלבלו אותי, אני מחליף את אחי החולה שנשאר בבית".
 
ואילו בחנות הלבשה תחתונה, המוכר לא התבלבל ובלי להניד עפעף הסביר שמי שלא מבקש קבלה – לא מקבל אותה. בעל העסק במקום סירב לשתף פעולה עם מבקרי ניהול הספרים, אשר זיהו אי רישום הכנסות גם מלקוחות אחרים, והוא עוכב לחקירה.
המבצע נערך ביום שישי האחרון בענפים בהם מתקיים מסחר ער ביום זה כגון חנויות הלבשה, בדים, מתנות ומזכרות. במבצע השתתפו 57 עובדים שביקרו במהלכו 75 עסקים, בהם נמצא כי ב-13% מהעסקים לא נרשמו הכנסות.
 
המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 
 
 
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה