מינהל הכנסות המדינה פרסם את הדוח לשנים 2012-2011

מינהל הכנסות המדינה במשרד האוצר פרסם היום את הדוח לשנים 2012-2011. הדוח מסכם תקופה של שנתיים מורכבות ומאתגרות בתחום מדיניות המס, וכולל מידע מפורט ומקיף לגבי מערכת המס בישראל. הדוח כולל חמישה שערים. הראשון עוסק במדיניות מסים ותיאור מערכת המס בישראל וכולל סקירות של הכנסות המדינה ממסים ונטל המס, כמו גם תחזיות להכנסות המדינה ולהטבות המס לשנים 2014-2013. השער השני עוסק בהתפתחויות וניתוחים של סוגי מסים שונים ואגרות שגובה הממשלה, ומאפשר לעקוב אחר השינויים שחלו בחקיקה ובגבייה של אותם מסים.

השער השלישי כולל עבודת עומק בנושא אמנות למניעת כפל מס של ישראל. השער הרביעי כולל השוואות בינלאומיות של פרמטרים שונים במערכת המס מול נתוני מדינות ה- OECD. השער האחרון כולל מחקר שנכתב כנספח לדוח הוועדה להגברת התחרותיות במשק הישראלי ועוסק בניתוח פעילותן של 13 הקבוצות העסקיות הגדולות במשק.

שר האוצר, יאיר לפיד: "הדוח שמתייחס לשנים 2012-2011 מציג תמונת מצב חשובה של נושאים רבים שאת חלקם יש לשפר, לטובת הציבור הישראלי. על מנת לטפל בגרעון שנוצר בשנים 2012-2011, נאלצנו לבצע שינויים הכרחיים בתקציב המדינה לשנים 2014-2013, שעבר בכנסת לפני מספר חודשים. כמו כן, התחלנו בתהליך מול חברות הענק הישראליות שגרם להן לשלם מיליארדים בשל הרווחים הכלואים, והעלינו את שיעורי המס לפי החוק לעידוד השקעות הון. נמשיך לפעול כך שהטבות המס לא יהפכו לעיוותי מס. הדוח מהווה את בסיס המידע הנרחב על מערכת המס בישראל. הצגת הנתונים והניתוחים לציבור, בשקיפות מלאה, היא הבסיס החיוני לקביעת מדיניות מסים מושכלת".

 

קישור לדוח הכנסות המדינה לשנים 2012-2011: http://ozar.mof.gov.il/hachnasot/

 

You may also like...

כתיבת תגובה