מעטפות עם כספים במזומן נמצאו במשרדי עמותה מוכרת בירושלים

בשבוע האחרון נבדקו  על ידי מס הכנסה כ-200 עסקים באזור ירושלים, והתוצאות של הביקורת העלו כי חובת רישום ההכנסות יורדת ככל שיורד היום –  שעות הבוקר אי רישום ההכנסות עמד על 12% ובשעות הערב נתון זה הכפיל עצמו ל- 24%.

בשעת בין ערביים בשוק מחנה יהודה, מבקרי מס הכנסה ראו באחד הפאבים השוקקים כי הרישום בקופת הפאב הוא סלקטיבי ולא כל כספי המכירות נרשמים כנדרש לפי החוק. בעל הפאב תירץ את מעשיו בלחץ של לקוחות. הרישום הסלקטיבי היה בולט במיוחד במסעדה בשכונת גבעת שאול, בה "שכחו" כליל לרשום את הכספים שהתקבלו בתמורה לשירותי הקייטרינג. מנהל המסעדה מצדו גלגל את האחריות לפתחו של הבעלים. בעל בית קפה במרכז העיר שלא רשם כלל את ההכנסות הופתע שספריו נבדקים סמוך לשעת חצות וטען שהקופה מקולקלת.

בביקורת שנערכה בעמותה ידועה נמצאו מעטפות עם כסף מזומן, לטענת מנהלי העמותה התקבלו כתרומה עבור ספרי לימוד ושכר לימוד, אך לא נרשמו מפאת קוצר זמן.

גם בביקורת שנערכה במשרד להנהלת חשבונות נמצאו צ'קים מלקוחות בסך 4,500 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. מנהל החשבונות אמר כי התכוון לרשום אך לא הספיק.

בעל עסק למכירת פירות וירקות שנתפס באי רישום הכנסות אמר "אני רושם קבלה רק למי שמבקש".

מבצעי הביקורת בירושלים נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים מר משה אשר.

 

מיכאל מזרחי, 19/11/13.

You may also like...

כתיבת תגובה