נבדק חשד ששני יהלומנים, לקוחות הבנק המחתרתי במתחם הבורסה ליהלומים, העלימו הכנסות

היהלומנים, אייל ועוז משיח, לקוחות הבנק המחתרתי במתחם הבורסה ליהלומים, החשודים בהשמטת הכנסות שוחררו בערובה אמש בבית משפט השלום בתל אביב.
יחידת יהלום – היחידה הארצית לחקירות ומאבק בפשיעה ברשות המסים מנהלת חקירה נגד האחים משיח, בעלי מניות ומנהלים בחברת נובל קולקשיין בע"מ, המתגוררים בפתח תקווה ובסביון, ממנה עלה כי חברת היהלומים של האחים היא מהלקוחות העיקריים של הבנק המחתרתי שפעל במתחם הבורסה ליהלומים ועסק בניכיון צ'קים, הלוואות חוץ בנקאיות ומתן שירותי מטבע. עוד עלה מחומר הראיות שבידי היחידה החוקרת כי החברה של האחים משיח ניהלה פעילות של לפחות 2,396,414$, בפריטה של שקים למזומן כנגד קבלת חשבוניות פיקטיביות, ששימשו אותם להשמיט הכנסות במזיד.
 
בית המשפט, כב' השופטת תרצה שחם קינן, הורה על שחרור החשודים בתנאים מגבילים של ערבות עצמית בסך 200,000 ₪, ערבות צד ג' בסך 200,000 ₪, הפקדת מזומן/ערבות בנקאית בסך 200,000 ₪, וכן איסור יצירת קשר עם מעורבים בפרשה והתניית יציאתם מהארץ בכך שבכל עת אחד מהם ישהה בארץ.      
נזכיר כי החקירה בפרשת הבנק המחתרתי במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן החלה כחקירה סמויה


ב-2011 והפכה לגלויה בראשית שנת 2012 עם ביצוע חיפושים נרחבים, חקירת
חשודים ומעורבים רבים. ממצאי החקירה הצביעו כי הבנק המחתרתי, סיפק שירותי מטבע בהיקפים של מאות מיליוני שקלים במשך שנים מבלי לדווח לרשויות במסווה של ביצוע עסקאות יהלומים פיקטיביות. בין השאר נחשפו העברות מיליוני שקלים לחו"ל ללא דיווח, הוצאת חשבוניות פיקטיביות ככסות לביצוע עסקאות יהלומים, שלא היו ולא נבראו וייבוא פיקטיבי של יהלומים תוך שיתוף פעולה עם יהלומנים בבורסה
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה