נעצר יבואן חלקי חילוף מאזור חדרה שהבריח מכולות לשכם

התברר כי החשוד כי לא רק הבריח מספר רב של פעמים סחורה שעליה לא שולם מס, אלא שהמכולות שיועדו לרשות הפלסטינית לא עברו בידוק בטחוני שכן נרשמו כמיועדות עבור חברה ישראלית.

​איתן איזנברג, מנהלה של חברת איזנברג מלך ובניו בע"מ מחדרה, נעצר היום על ידי יחידת סמים מכס חיפה בחשד להברחה, זיוף, עבירות קניין רוחני ויבוא טובין ללא אישורים, לאחר שהתברר כי הבריח ללא  בידוק בטחוני מכולה המיועדת לפלסטיני תושב חברון, תמורת עמלה.

 
אייזנברג, בן 63 ממושב חיבת ציון הסמוך לחדרה, ייבא ארצה מכולה אשר ברשימון שהוגש למכס חיפה הוצהר עליה כי היא מכילה חלקים לרכב מנועי המיועדים לחברת מוצרי ההידראוליקה של החשוד. מבדיקת ידנית של המכולה נמצאו בה למעלה ממאה אלף כרטיסי חנייה מוברחים החשודים כמזוייפים ברמה גבוהה, אשר שווים מוערך בכ-600,000 ₪. כמו כן, נמצאו כלים סניטריים ומאות אבזמים וכפתורים של מותגים יקרים (טומי, דיזל, לקוסט) החשודים שנועדו לבצע זיוף איכותי של פריטי ביגוד.
 
החשוד נחקר במשרדי יחידת סמים מכס חיפה, שם הודה כי ייבא את המכולה תחת שמו עבור תושב הרשות הפלסטינית, ובכך מנע בדיקה בטחונית של המכולה שהייתה עלולה לשאת סחורה מסוכנת. עוד עלה מהחקירה כי הבריח סחורה וזייף מסמכים עבור מכולות במכס ב-15 הזדמנויות קודמות, המיועדות כולן ללקוח פלסטיני משכם, אשר תמורת שחרורן על שמו הוא מקבל עמלה של 10%-15% מערך הסחורה.
 
איזנברג שוחרר בערבות בהסכמה ע"י סגנית נשיא בית משפט השלום בחיפה, כב' השופטת אורית קנטור, תמורת הפקדת מזומן בגובה 100,000 ₪, ו-100,000 ₪ בערבויות נוספות, נוסף להפקדת דרכונו ואיסור קשר עם המעורבים בפרשה
 
 
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה