נפתחה חקירה נגד תושב חורה בחשד להעלמת הכנסות של מיליוני שקלים ממסחר בראשי צאן

חיסון הצאן הוביל לפתיחת חקירה בחשד להעלמת הכנסות .רצונה של רשות המסים לנהל מאבק עיקש בעבירות מס מחייבים אותה לאתר מידע ממקורות שונים ומגוונים; הפעם היה זה מידע שהתקבל ממשרד החקלאות, בעקבותיו פתחה הרשות בחקירה נגד תושב חורה בחשד להעלמת הכנסות של מיליוני שקלים ממסחר בראשי צאן. בהתאם למרשמים של משרד החקלאות, בשנים 2005 – 2011 ניתנו לקאיד אבו קיעאן, בן 53 מהיישוב חורה הסמוך לבאר שבע ולבנו יחיא בן ה-11, רישיונות להעברת כ-9,400 ראשי צאן, שאף חוסנו. אבו קיעאן הקפיד לחסן את צאנו ולקבל ממשרד החקלאות רישיונות להעברת הצאן. אולם לא הקפיד באותה מידה על דיווחים לרשות המסים – כאמור, במשך שש שנים כלל לא דיווח על הכנסתו ממסחר בצאן.

ביוזמת משרד מס הכנסה באר שבע נפתח לחשוד תיק שומה והוא נדרש להגיש דוחות על פעילותו, דרישה שלא נענתה במשך כשנה ועל כן, אתמול פתח משרד חקירות מס הכנסה ירושלים בחקירה נגד החשוד, במסגרתה נערך חיפוש בביתו. בחקירתו קשר החשוד עצמו לחשדות המיוחסים לו. 

כב' השופטת עירית כהן מבית משפט השלום בירושלים הורתה על שחרורו של אבו קיעאן בתנאים מגבילים: ערבות עצמית בסך 200,000 ₪, ערבות צד ג' בסך 100,000 ₪, הפקדת 10,000 ₪ בקופת בית המשפט, עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום ועוד.

You may also like...

כתיבת תגובה