ערעור המדינה התקבל: בית המשפט המחוזי החמיר את עונשו של עבריין מס, ירצה 30 חודשי מאסר במקום 18 חודשים

הישג מרשים ליחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים: בית המשפט המחוזי מרכז קיבל אתמול את ערעור המדינה והחמיר את עונשו של יאיר ליזרוביץ' מנתניה, שהורשע בהוצאת חשבוניות פיקטיביות וניהול פנקסי חשבוניות כוזבים, בהיקף מע"מ של 9 מיליון ₪. "אנו מקבלים את הערעור ומחליטים כי ירצה 30 חודשי מאסר, וזאת כאשר אנו מביאים בחשבון את הכלל לפיו ערכאת ערעור איננה ממצה את הדין עם נאשם שהחליטה להחמיר בעונשו", נכתב בפסק הדין.

כתב האישום נגד ליזרוביץ וחברת דני בר בע"מ בניהולו, הוגש באוקטובר 2011 ע"י עו"ד אורן בר-עוז, מהיחידה המשפטית לתיקים מיוחדים בעקבות חקירה של משרד חקירות מע"מ תל אביב והמרכז. לפי כתב האישום, ליזרוביץ פעל בשנים 2008 ל-2010 עם תומר טישלר, לביצועה של תכנית עבריינית, שמטרתה גזלת הקופה הציבורית בסכום של כ- 9 מיליון ₪.
בתקופה הרלוונטית, הוציא הנאשם לטישלר 291 חשבוניות מס פיקטיביות בסכום כולל של כ- 33 מיליון ₪. יתרה מזאת, במטרה להתחמק מתשלום מע"מ בגין הוצאת החשבוניות הפיקטיביות הוא קיזז חשבוניות פיקטיביות מזויפות ע"ש חברות פעילות, ללא ידיעתן או אישורן, שסופקו לו ע"י יצחק גלסמן.
 
ליזרוביץ הורשע על פי הודאתו בבימ"ש השלום בנתניה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 40,000 ₪. המדינה ערערה על קולת רכיב המאסר בפועל שהושת על ליזרוביץ וכאמור בימ"ש המחוזי קיבל את עמדת המדינה וציין: "לאור כל האמור לעיל מתחם הענישה שקבע בימ"ש קמא … איננו הולם את מדיניות הענישה הנוהגת לגבי הפצת חשבוניות פיקטיביות ואיננה עולה בקנה אחד עם הנסיבות לחומרה שהוא עצמו פירט בגזר הדין…עונש מאסר בפועל לתקופה של 18 חודש סוטה ממדיניות הענישה ומצדיק התערבותה של ערכאת הערעור."

 

טישלר וגלסמן שהורשעו בפרשה מרצים עונשי מאסר בפועל לתקופה של 48 חודשי מאסר כל אחד. 
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה