פרשת "תפוח אדמה לוהט" הגיעה לסיומה

שנתיים מאסר למנהלי חברה לשיווק תפוחי אדמה שהעלימו הכנסות בסך של 6 מיליון ש"ח

שנתיים מאסר נגזרו על אלון ירון (57) מגבעת חן ודורון גרינפטר (55) ממשמרת, מנהלי חברת תפודי השלושה בע"מ, שהורשעו בהעלמת הכנסות בסך 6 מיליון ₪. בית משפט השלום בכפר סבא, כב' השופט מיכאל קרשן, גזר (30.10.13) עליהם גם מאסר על תנאי וקנס כספי.

 
כתב האישום נגד אלון ודורון הוגש ע"י פרקליטות מחוז תל-אביב מיסוי וכלכלה, בעקבות חקירה של משרד חקירות מס הכנסה תל-אביב. לפי כתב האישום המתוקן, השניים שהיו בעלי מניות ומנהלים בחברה פרטית שעסקה במיון, ניקוי, אריזה ושיווק תפוחי אדמה, העלימו הכנסות במהלך השנים

 2005-2003, תוך שהם הנפיקו תעודות משלוח ידניות בגין מכירות במזומן בהיקף של 6 מיליון ₪, לא הנפיקו חשבוניות מס על רב ההכנסות במזומן, השמיטו מדוחות החברה ומדוחותיהם האישיים את רב ההכנסות במזומן ועוד.   

 
טענת ב"כ המאשימה, עו"ד אורנה פינטו-גפסון לפיה "בהתנהגותם חתרו הנאשמים תחת יסודות האמנה החברתית בה קשורים אזרחי המדינה, אומצה ע"י בית המשפט, עוד הוסיף כב' השופט קרשן כי "בכל הקשור למידת הפגיעה באינטרס החברתי המוגן יש לתת משקל של ממש להיקף ההעלמה. בעניינינו מדובר בהעלמה של ששה מיליון ₪ – סכום רב לכל הדעות.
 
לאחר שציין בית המשפט כי בתחום עבירות המס קבעה ההלכה הפסוקה כי שיקולים אישיים נדחקים לקרן זווית מפני הצורך בענישה הולמת שיש בה גם משום הרתעת הרבים, הושת על הנאשמים מאסר בפועל למשך שנתיים, מאסר על תנאי וכן קנס כספי בגובה של 400,000 ₪ לאלון ירון, שהסיר את המחדל 

ו- 800,000 ₪ לדורון גרינפטר. 

 
 
 
 
 
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה