רשות המסים איתרה נהגי מוניות שהעלימו מסים באמצעות אפליקציה

מנהל רשות המסים: "אנחנו מחוברים לטכנולוגיה ומשתמשים בה לוודא שמעלימי המסים לא ינצחו בקרב על השוויון בנטל"

מבצע מחוזי שנערך בשבוע שעבר בניהול משרד מע"מ גוש דן נגבו כ-8 מיליון ₪ ונערכו ביקורות ב-89 עסקים בענפים שונים על ידי 102 עובדים מיחידות רשות המסים בכל רחבי הארץ. בין יתר הענפים, התמקד המבצע בענף המוניות, בו נרשם אחוז חמור וגבוה במיוחד של 68% מהעסקים שלא רשמו הכנסות.

 
מבקרי רשות המסים ערכו בדיקה של רישומי ההכנסות של בעלי המוניות אל מול ההזמנות שבוצעו באמצעות אפליקציות בטלפון חכם – נתונים שהושגו בצו בית משפט. כאמור, במרבית המקרים נמצא כי לא נרשמו הכנסות מנסיעות רבות, ובמרבית התיקים הוצאה לנהגים שומה על סמך הממצאים החדשים והוטל עליהם קנס על פי חוק. המקרים החמורים במיוחד הועברו להמשך טיפול מחלקת חקירות.
 
המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 
משה אשר: "רשות המסים שומרת את היד על הדופק ומשתמשת בכל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותה על מנת לוודא שכל האזרחים והחברות משלמים מס אמת ולא מכבידים את נטל המס על אזרחים שומרי חוק".

You may also like...

כתיבת תגובה