רשות המסים גבתה 143,000,000 ₪ מחייבי מס בצפון

בין המעלימים שנתפסו: בעל דירות מקרית שמונה שהעלים למעלה מחצי מיליון ₪ הכנסות מהשכרתן ובעל מינימרקט מכאוכב שניהל ספר חשבונות סודי שמדי יום תלש ממנו עמודים.

בסדרת מבצעי ביקורות שנערכו בחודשיים האחרונים במגוון עסקים בכל אזור הצפון בניהולו של יוסי בהלול פקיד שומה צפת, גבתה רשות המסים מחייבים כ-143 מיליון ₪ ועיקלה באמצעות היחידה לאכיפת הגבייה 51 רכבים. בשני המבצעים האחרונים בסדרה, שנערכו השבוע בתחום השיפוט של פקיד שומה נצרת ופקיד שומה עכו, נמצא אחוז ממוצע של כ-11% אי רישום הכנסות – המראה על שיפור בשמירה על החוק באזור ממבצעים קודמים.
 
בין המעלימים, שחלק התנצלו על מעשיהם, היו גם בעלי עסקים רבים שהטילו את האשמה באי רישום ההכנסות על עובדיהם, וגם כמה שכלל לא חשו אשמה על מעשיהם; כך, נהג מונית מקריית מוצקין שמפעיל במשך שנים מונית ללא תיק במס הכנסה וללא ניהול ספרי חשבונות, פשוט אמר "אני עובד ככה מזמן", ואילו בעל פיצרייה מקרית ביאליק רשם קניית ביקורת של פיצה בסך 97 ₪ כקנייה בסך 9 ₪ – מחירה של תוספת הזיתים על הפיצה, השיב, כשנשאל מדוע עובר על החוק: "כך אני רוצה לרשום".
 
גם התירוצים לא חסרו הפעם, כמו במקרה של בעל חנות מתנות מאיכסאל שלא רשם קניית ביקורת סמויה בסך 120 ₪ ואמר "יש חנות דומה בכפר, אולי קניתם שם ולא אצלי", או במקרה של בעל מינימרקט מכאוכב ניהל ספר חשבונות רשמי, ואחד נוסף בתוך מחברת בית ספר בה ניהל רישום נוסף ובו הכנסותיו האמיתיות, ואשר ממנה תלש דפים מדי מספר ימים על מנת להעלים ראיות למעשיו. כאשר מתוך הדפים שנותרו התברר כי במהלך יומיים בלבד העלים הכנסות בגובה של 1,230 ₪, אמר שאין לו מושג על מה החוקרים מדברים ומה הם הרישומים שמופיעים במחברת.
המבצעים כללו גם הפעם ביקורות בתחום הנדל"ן, ובקרית שמונה נמצא תושב העיר שהשכיר יחידות דיור במהלך ארבע השנים האחרונות ללא דיווח למס הכנסה, כאשר הכנסותיו הלא מדווחות בשנים אלו עומדות על למעלה מחצי מיליון ₪.
 
המבצעים נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה