רשות המסים חתמה על הסכם להקלת הליכי ייבוא וייצוא עם טיוואן

ההסכם צפוי לחסוך עלויות ולקצר זמני המתנה ובכך לסייע ליצרנים הישראלים להתחרות בשוק העולמי

מנהל רשות המסים, משה אשר, ומנהל רשות המכס הטייוואנית, ליאנג וואנג (Liang Wang) חתמו בשבוע שעבר בטאיפיי על הסכם הכרה הדדית בין תכנית 'גורם כלכלי מאושר' (Authorized Economic Operator) שמפעיל מינהל המכס בישראל לבין התכנית המקבילה שמפעילה רשות המכס בטייוואן, במטרה לספק ליצואנים הישראלים את התנאים האופטימאליים להתחרות בשוק העולמי.

על פי ההסכם, "גורמים מאושרים" ישראליים – ביניהם יצואנים, יבואנים, סוכני מכס, משלחים בינלאומיים, נמלים ימיים, מסופים לוגיסטיים וגורמים נוספים בשרשרת האספקה – יזכו להקלות בתהליכי כניסת טובין ושחרור הסחורות בטייוואן. כמו כן, מטעניהם יזכו לסיכון נמוך לבידוק, דבר שיתבטא בחיסכון בזמן ובכסף רב. כמובן שגורמים מאושרים בתכנית הטייוואנית יזכו להקלות דומות בכניסה ובשחרור טובין בישראל.
 
כזכור, המכס בישראל השיק לקראת סוף שנת 2010 את תכנית הגורם הכלכלי המאושר הישראלית (AEO) ועד היום הצטרפו לתכנית ואושרו למעלה מ-40 גורמים, שנבחרו על סמך עמידה בקריטריונים כגון איתנות פיננסית, ציות לדיני היבוא והיצוא וכן, קריטריונים ביטחוניים.
 
חשוב לציין כי הסכם זה הינו ההסכם הבילטרלי הראשון שחותמת ישראל במסגרת תכנית "גורם כלכלי מאושר" שמפעיל מינהל המכס החל משנת 2011, לאחר שאומצה מספר שנים קודם לכן על ידי ארגון המכס העולמי. מטרת התכנית היא לקדם את יעילות ופישוט הסחר הבינלאומי תוך עמידה בסטנדרטים לאבטחת שרשרת האספקה ובכך, להפחית את עלויות השילוח. בנוסף, במסגרת התכנית נמצא מינהל המכס בשלבים מתקדמים של קידום 'הסכם הכרה הדדית' עם תכנית הC-TPAT  האמריקאית וכן, החל מו"מ עם המכס בדרום קוריאה ורשויות מכס נוספות מצויות בתכנית העבודה להמשך.
 
מנהל רשות המסים, משה אשר: "לחתימה על הסכם ההכרה ההדדית חשיבות רבה למשק הישראלי והוא חלק ממדיניות משרד האוצר לסייע ליצואנים ישראלים בפיתוח וחשיפה לשווקים חדשים במזרח אסיה".
 
 
 

You may also like...

כתיבת תגובה