שנתיים מאסר נגזרו על הבעלים של מסעדות "ג'ורגי ביץ" ו"דודי על החוף" בגבעת אולגה שהורשע בהעלמת מס

לאחר "ניקוי חוף הים" בגבעת אולגה ממסעדות לא חוקיות, ניתן גזר הדין בעניין עבירות המס בפרשה:

שנתיים מאסר לדוד מלכה, בעל מסעדות בגבעת אולגה, שהורשע בהעלמת הכנסות שנתיים מאסר מאחורי סורג ובריח נגזרו השבוע על דוד מלכה (58), הבעלים של מסעדות "ג'ורגי ביץ" ו"דודי על החוף" בגבעת אולגה. מלכה, בעל עבר פלילי כבד, הורשע עפ"י הודאתו במסגרת הסדר טיעון בהעלמת הכנסות ובשורה של עבירות על פקודת מס הכנסה. עו"ד ערן בר מפרקליטות מחוז חיפה (פלילי) ייצג את המדינה. 

בעקבות חקירה שנוהלה ביוני 2011 ביחידת יהלום – היחידה הארצית לחקירות ומאבק בפשיעה בשיתוף עם משטרת ישראל וגורמי אכיפה נוספים, נגד בעלי עסקים שהפעילו במשך שנים מסעדות בחוף הים בגבעת אולגה תוך שהם עושים שימוש שלא כדין בקרקעות המדינה ומבלי לדווח על פעילותם לרשות המסים, נעצר מספר מעורבים, ביניהם דוד מלכה. נציין כי בדצמבר 2012 הרסה המשטרה את המסעדה של מלכה. 

כפי שעולה מכתב האישום המתוקן, הפעיל מלכה את המסעדות משנת 2000 ללא כל דיווח לרשות המסים על פתיחת העסק ומטבע הדברים לא הוגשו דוחות, לא נוהלו ספרי עסק והועלמו הכנסות הנאמדות בשנת 2009 בלבד בסך של לא פחות מ- 633,965 ₪ ובסכומים שלא ידועים למדינה בשנים 2010-2000 (למעט 2009). הכספים ששולמו ע"י הלקוחות הופקדו, כך לפי כתב האישום, בחשבון בנק ע"ש הבן והאחיין. יתרה מזאת, בשנים 2010-2009, הופעל במסעדה מכשיר לחיוב כרטיסי אשראי, שהופעל תחת מספר עוסק אחר, וכך הועלמו הכנסות המסעדה ששולמו באשראי.

כבוד השופט זאיד פלאח, מבית משפט השלום בחיפה כתב בגזר הדין כי "העבירות בהן הורשעו הנאשמים הן כלכליות הפוגעות בכלכלת המדינה ובשוויון האזרחים בעמידה בנטל המס".

You may also like...

כתיבת תגובה