שנת מאסר בפועל למנהל חברה למסחר בכימיקלים שהוציא לחברת סנו חשבוניות פיקטיביות

שנת מאסר בפועל נגזרה אתמול על משה לוגסי, מנהל חברה למסחר סיטונאי בכימיקליים, שהורשע בהוצאת חשבוניות פיקטיביות לחברת סנו בסך של יותר מ-7 מיליון ₪. עוד הושת עליו מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 40,000 ₪.
 
על פי המתואר בעובדות כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד שלומי קלימיאן, מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס, לוגסי חבר למרק מוריס דה ברמרקר, סמנכ"ל פיתוח המוצרים של חברת סנו דאז, לשם מתן כסות חשבונאית פיקטיבית לשירותי הייעוץ, אשר ניתנו ע"י דה ברמרקר לחברת סנו. לוגסי ודה ברמרקר הוציאו לחברת סנו 135 חשבוניות פיקטיביות בסכום של יותר מ-7 מיליון ₪, שהמע"מ בגינן הוא יותר ממיליון ₪. חברת סנו ניכתה על בסיס החשבוניות הפיקטיביות מס תשומות ומנגד לוגסי ודה ברמרקר גרפו לכיסם את כספי המע"מ.
 
כתב האישום הוגש בעקבות חקירה, אשר נוהלה ע"י מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל-אביב ומשרד מע"מ פתח תקווה.
 
כבוד השופט עמי קובו מבית המשפט השלום בפתח תקווה אימץ את עמדת המדינה וקבע, כי "העבירה של שימוש בחשבוניות פיקטיביות הינה בבחינת "אבי אבות הטומאה" מבין עבירות המס, הואיל ומדובר בעבירה קלה לביצוע, קשה לגילוי, ושכיחותה הרבה מצביעה על הפיתוי הרב לבצעה". עוד הוסיף השופט "עסקינן בעבירות מס ובעבירות כלכליות, אשר מבוצעות למען בצע כסף, הרי שהעונש צריך לכלול אף רכיב כספי משמעותי. כפי שטענה המאשימה, גם כאשר הרקע לביצוע העבירות הינו מצוקה כלכלית, אין בכך כדי להפחית מחומרת המעשים".
 

You may also like...

כתיבת תגובה