תשעה חודשי מאסר בפועל נגזרו על קבלן שיפוצים מאשדוד בשל עבירות מס

תשעה חודשי מאסר בפועל נגזרו על קבלן שיפוצים מאשדוד, שהורשע בביצוע שורה של עבירות על פי חוק מס ערך מוסף, תוך התחמקות מתשלום מס בסכום של למעלה מחצי מיליון שקלים. בנוסף, גזר על הקבלן כב' השופט אלון רום מבית המשפט השלום באשקלון גם שנה וחצי מאסר על תנאי, קנס כספי בסך 150,000 ₪ והתחייבות להימנע מעבירה בסך 250,000 ₪.
 
בתאריך 24.07.2009 הגיש עו"ד שלומי קלימיאן מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המסים כתב אישום כנגד אלי לוי, בין היתר, בגין הוצאת 91 חשבוניות מס מבלי לשלם את המע"מ הגלום בהן לרשויות, בגין אי ניהול ספרים כדין ובגין שימוש במרמה ובתחבולה במטרה להתחמק מתשלום מס, זאת בעקבות חקירה מאומצת ויסודית אשר נוהלה על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ ת"א והמרכז.
 
לאחר ניהול הליך משפטי ממושך, הגיעו הצדדים להסדר טיעון במסגרתו הודה הנאשם בכל עובדות כתב האישום המתוקן.
 
בתאריך 30.03.2014 גזר בית המשפט השלום באשקלון את עונשו של הנאשם, כאמור. בית המשפט הנכבד הדגיש את החומרה הרבה הטמונה בביצוע עבירות מס, המשבשות את מנגנון גביית המסים והמערערות בפועל את אמון הציבור בערך השוויון והנשיאה בנטל המסים.
 
בית המשפט הנכבד אימץ את עמדת המדינה וקבע, כי שיקולי ההרתעה גוברים על נסיבותיו האישיות של הנאשם ולפיכך יש להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי נכבד, הגם שמדובר בנאשם מבוגר, חסר אמצעים כלכליים… 

You may also like...

כתיבת תגובה