בעל נחלה מנווה ימין נעצר בחשד שהעלים מיליוני ₪ מהשכרת דירות בשטחו

תושב נווה ימין נעצר אתמול ושוחרר למעצר בית על ידי כב' השופטת תרצה שחם קינן מבית משפט השלום בת"א, בחשד שהעלים מיליוני שקלים בשנים האחרונות מהכנסותיו מהשכרת דירות ומכולות על נחלתו של אביו במושב.

 
בעקבות מידע שהגיע אל 'קו הצדק' של רשות המסים כי החשוד משכיר יחידות דיור ומכולות אחסון ללא דיווח על הכנסותיו, נפתחה חקירה סמויה במחלקת המודיעין של פקיד שומה חקירות תל-אביב. מהחקירה עלה כי פדהצור ברמי, בן 47 מנווה ימין, אכן משכיר נכסי נדל"ן רבים בשטחה של נחלה הרשומה על שם אביו ומיועדת לשימוש כקרקע חקלאית.
 
בעקבות הממצאים נפתחה השבוע חקירה גלויה כנגד החשוד ומעורבים נוספים והוצא צו חיפוש לביתו של החשוד. כאשר הגיעו החוקרים למושב, סירב ברמי להפנות אותם  לביתו וכאשר מצאו אותו טען כי אשתו, שנדרשה לחקירה, נמצאת בעבודה בשעה שלמעשה הייתה בתוך הבית. במתחם נמצאו 19 יחידות דיור ועשר מכולות אחסון וכן, נגבו עדויות רבות של שוכרים המתגוררים בשטח שאישרו כי הם שוכרים את הנכסים מהחשוד.
 
המעצר בוצע במסגרת פשיטה של כ-50 חוקרי מס הכנסה בו זמנית על מספר נחלות במושב, אשר בעליהן היו חשודים אף הם בעבירות דומות, זאת חלק מ"העלאת הילוך" של רשות המסים השנה בתחום השכרות נדל"ן, לאור ריבוי העבירות בנושא זה. כך, בחודש מרץ השנה נתגלו מספר בעלי נחלות במושב רשפון שפיצלו את שטחיהן לצורך השכרה והעלימו אף הם את הכנסותיהם מהשכרות אלו. גם בת"א נתגלו דירות יוקרה ודירות השייכות לאישי ציבור אשר חטאו באותן עבירות.
החשוד שוחרר למעצר בית תחת השגחתה של גיסתו המתגוררת ברמת-גן, תמורת הפקדת 100,000 ₪ במזומן וכן ערבויות המסתכמות במיליון ורבע ₪, והחקירה עודנה נמשכת לאור המסמכים שנתפסו.
 

You may also like...

כתיבת תגובה