הביקורות בלב תל אביב נמשכות

בעל חנות אופטיקה שלא רשם הכנסות ונדרש להוציא קבלות "הציע" לרשום קבלות על שליש מהסכום
​"אני עסוק באפייה", תירץ בעל מאפייה ברחוב מרכזי בתל אביב, שנמצאו בקופתו 800 ₪ שלא נרשמו. אם לא די בכך, הוא הוסיף וטען כי הוא אינו נוהג לשמור את סרטי הקופה הרושמת, למרות שהוא נדרש לעשות זאת, כי זה "זבל" ואין לו מקום להניח אותם.

 

 

 
משרד מס הכנסה תל אביב 4 פתח את השבוע הנוכחי במבצע אכיפה נרחב שכלל ביקורות בעסקים ופעולות גבייה מחייבים באזור תל אביב יפו. עובדי היחידה לאכיפת הגבייה ברשות איתרו ביום המבצע למעלה מ-50 חייבי מס וגבו מהם חובות בסך של כחצי מיליון ₪. במקביל, עובדי הגבייה של המשרד איתרו עוד 60 חייבים ופנו אליהם בדרישה להסדיר את חובם. לצד פעולות הגבייה, נערכו כ- 210 ביקורות בעסקים בעיר. הביקורות התרכזו בעסקים לגביהם התקבל מידע בדבר העלמת הכנסות ובעסקים מענפי המסחר והשירותים כגון: תשמישי קדושה, מוצרי חשמל, צעצועים וכיו"ב. 
 
ב-9.5% מהביקורות נמצא כי בעלי העסקים לא רשמו הכנסות. בביקורת בחנות אופטיקה התברר כי לא רשמו את קניית הביקורת ושתי קניות קודמות בסך 900 ₪. בעל החנות נדרש ע"י מבקרי מס הכנסה להוציא קבלות על הסכומים הללו, אך הוא הציע להוציא קבלה על 300 ₪ בלבד, הצעה שכמובן נדחתה. בעל דוכן פלאפל ניהל קופה רושמת כנדרש והוציא קבלות כנדרש, רק "שכח" לפתוח תיק ברשות. לדבריו הוא פתח את העסק לפני כחודשיים וטרם הספיק לפתוח תיק.
 
המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר, ע"י עריכת מבצעי שטח על מנת להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים

 

 

 

 

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה