כתב אישום הוגש כנגד חברת ליאם הפקות בע"מ ומנהליה אייל גולן, גולן שרעבי ואריק בני משה בגין העלמת הכנסות של כ-2.5 מיליון ש"ח וניכוי חשבוניות מס פיקטיביות

כתב אישום הוגש היום על ידי היחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המסים נגד הזמר אייל גולן וחברת ההפקות שבבעלותו 'ליאם הפקות' בע"מ', ממנו עולה כי גולן ומנהלים בכירים בחברתו, העלימו הכנסות בגובה של כ-2.5 מיליון₪ מהופעות באירועים פרטיים ועל ספינות נופש, הגישו חשבוניות פיקטיביות בסך של כ-2.3 מיליון ₪ על מנת להקטין את תשלום המע"מ בו הם חייבים על עסקאות שלא התקיימו בפועל וכן, הגישו דוחות כוזבים לרשות המסים.
 
גולן, יחד עם מנהלים נוספים בחברה, גולן שרעבי ואריק בני משה, נעצרו בינואר 2011 בעקבות חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ופקיד שומה חקירות ירושלים, בחשד כי הנאשמים פעלו יחד בחברת ליאם הפקות בע"מ, המשמשת להפקת אירועים ולייצוג אמנים ובכללם לייצוגו והפקתו של הזמר אייל גולן, להעלים הכנסות מהופעותיו של גולן ולתעתע ברשויות המס.
 
כמפורט בכתב האישום, אשר הוגש ע"י עו"ד אסנת ברזילי, מנהלת היחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ועו"ד שירן באדי, במהלך השנים 2007-2010 השמיטו הנאשמים מהדיווחים לרשויות המס הכנסות מהופעותיו של הזמר אייל גולן בספינת נופש המפליגות מחוץ לגבולות הארץ, וכן הכנסות שהתקבלו מאירועים פרטיים שונים בארץ, כאשר בגין חלק מההכנסות לא הוצאו חשבוניות מס כלל ולא דווח עליהן לרשויות, ובמקרים אחרים, חשבוניות המס שהוצאו לא שיקפו את התמורה המלאה שהתקבלה בפועל ולפיכך, ההכנסות דווחו בחסר ובכזב. על פי עובדות כתב האישום, סך ההכנסות שלא דווחו עומד על 2,652,038 ₪.
 
בנוסף, הואשמו כי בין השנים 2008-2010 רכשו מעוסקים שונים חשבוניות פיקטיביות, תמורת עמלה, באמצעותן דיווחו על הוצאות בסך של 2,317,983 ₪ וניכו מס תשומות, מבלי שעמדה מאחוריהם כל עסקה ממשית. כאמור, כתב האישום הוגש היום לבית משפט השלום בתל-אביב.
 

You may also like...

כתיבת תגובה