מרמאות במיליונים לעבודות נקיון: צעיר מגבעתיים העלים מיליוני שקלים, נאלץ לעבוד בנקיון ונשלח לכלא

בהיותו בן 23 בלבד הספיק צעיר מגבעתיים לבצע עסקאות במיליוני שקלים כעצמאי בתחום כח אדם. אחרי שנתפס בשורת עבירות מס נאלץ להתפרנס מעבודות נקיון. בשבוע שעבר נגזרו עליו 15 חודשי מאסר וקנס של 60,000 ₪
 
15 חודשי מאסר בפועל נגזרו בשבוע שעבר על מיכאל טיטייבסקי מגבעתיים, שהורשע בהסתרת 4 מיליון ₪ מהכנסותיו בהיותו בן 23 בלבד. מאז שנתפס, פנה להתפרנס מעבודות נקיון ואבטחה, אך לא התרחק מהתחום ופנה ללימודי ייעוץ השקעות.
 
טיטייבסקי הורשע ב-25 עבירות על חוק מס ערך מוסף, בתיק שנוהל על ידי עו"ד ורדה שפין-גרוס ממע"מ ת"א 3 והואשם בכך שבהיותו בן 23 בלבד, נרשם טיטייבסקי במע"מ כעוסק מורשה בתחום אספקת כח אדם בעבודות בניין. עקב ביקורת שנערכה לו, התברר כי בכל עשרת החודשים בהם פעל, ניהל פנקסי חשבוניות כפולים בעלי אותם מספרי חשבונית, הגיש למע"מ דוחות כוזבים ולא שילם את המס אף בגין החשבוניות שהגיש. הוא דיווח על עסקאות בגובה של כ-32,000 ₪ בלבד, למרות שבפועל קיים עסקאות בהיקף של למעלה מארבעה מיליון ₪.
 
חקירות מכס ומע"מ חיפה שניהלו את החקירה בעניינו איתרו 18 חשבוניות שלא שולם בגינן המס, אך מאחר שטיטייבסקי לא ניהל ספרי חשבונות ומאחר שהשתמש בספרי חשבוניות כפולים, היקף הנזק המלא שנגרם לקופת המדינה כתוצאה מהתנהלותו ככל הנראה גבוה בהרבה.
 
בא כוחו של טיטייבסקי טען כי הוא נקלע למצב עקב התמכרותו להימורים, קשיי קליטה בארץ ודינמיקה משפחתית סבוכה, וכי הוא הודה במעשיו בהזדמנות הראשונה. בטיעוני העונש ציינה כב' השופטת מיכל ברק נבו מבית משפט השלום בתל-אביב כי לא רק שלא הוכח קשר בין בעיית ההימורים של טיטייבסקי שעבורה לא קיבל טיפול למרות הבטחתו ושאינה מצדיקה עבירות מסוג זה, אלא שמעולם לא הסיר את מחדליו ועוד פתח בהליכים להיות מוכרז כפושט רגל. על נסיונו של הסנגור למנוע מטיטייבסקי מאסר בטענה כי הוא "נעקץ" על ידי גורמים עלומים בשל חוסר נסיונו אמר כי " העובדה שדווקא בתחילת דרכו בחר לנהל עסקים שלא בדרך חוקית, אינה מלמדת על תמימות וחוסר תחכום. הנאשם פגע בערך המוגן פגיעה רבה, אגב התנהלות עבריינית של ממש
 
לפרסום רשות המיסים

You may also like...

כתיבת תגובה