נתוני יבוא מוצרי בני קיימא

כלי רכב

 • בחודש ספטמבר 2013 נרשם יבוא כלי רכב (פרטיים) בהיקף של 23,448 לעומת 10,386 בספטמבר 2012, עליה בשיעור של כ- 126%, היבוא המוגבר של כלי רכב נובע בעיקר מהעובדה שבחודש אוקטובר נכנסה לתוקף העלאת מס כתוצאה משינוי בנוסחת המיסוי הירוק, כך שכנראה שוחררו כל מלאי המכוניות שהיו ליבואנים וזאת על מנת להימנע מתשלום מס גבוה יותר. יש לציין כי בדרך כלל בחודש החגים יבוא כלי הרכב הוא נמוך, בין השאר בשל מיעוט ימי העבודה. יש להניח כי בחודשים הקרובים יבוא הרכב יצטמצם מאוד בגלל שחרור כל המלאי של היבואנים והשינויים בנוסחת המיסוי הירוק.

 • יבוא כלי רכב מסחרי הסתכם ב – 822 בספטמבר 2013 לעומת 272 כלי רכב בחודש מקביל אשתקד, גידול של פי 3. גם כאן נובעת העלייה, ככל הנראה,  מהשינוי בנוסחת המיסוי הירוק לכלי רכב מזהמים יותר.

 • בחודשים ינואר – ספטמבר 2013 הסתכם יבוא כלי הרכב הפרטיים  ב – 185,771 כלי רכב, לעומת 157,081, עליה בשיעור של 18.3%. ההכנסות מיבוא כלי רכב בתקופה זו עלו ב – 6.5%, תופעה המצביעה כאמור, על יבוא כלי רכב המזהמים פחות שהמס עליהם נמוך יותר ועל מעבר לכלי רכב זולים יותר.

 • נתוני המגמה מצביעים על מגמה של עליה בכמות היבוא של כלי הרכב לישראל.

   

   

  מוצרי חשמל ואלקטרוניקה

 • בחודש ספטמבר 2013 ניכרת מגמה של ירידה ביבוא  מוצרי חשמל לבנים  ועליה ביבוא מוצרי האלקטרוניקה הבידורית. במקררים חלה ירידה ביבוא בשיעור של כ- 24%, בווידאו ו – DVD  חלה עליה של כ- 20%, במכונות כביסה חלה ירידה של כ- 18%, ביבוא מייבשי כביסה חלה ירידה של 25.6%, ביבוא מדיחי כלים חלה ירידה של כ – 15%. ביבוא טלוויזיות חלה עליה ביבוא בשיעור של כ- 9%. יש  להניח כי הירידה ביבוא של מוצרי חשמל לבנים נבעה ממיעוט ימי העבודה בספטמבר השנה שברובו היה חגים. לעומת אשתקד שהיו יותר ימי עבודה  (החגים היו בחודש ספטמבר ואוקטובר).יצוין כי במצטבר מתחילת השנה חלה ירידה ביבוא ברוב מוצרי החשמל והאלקטרוניקה הבידורית.
 

You may also like...

כתיבת תגובה