נתפס חשוד בהעלמת כ-100 מיליון ₪ שחמק ממעצר במשך חצי שנה

סופו של נמלט – להיתפס: מעצרו של חשוד בעבירות מס בגובה של כ-100,000,000 ₪, שחמק ממעצר במשך חמישה חודשים, הוארך היום בשבוע נוסף ע"י כב' השופט אביטל חן מבית משפט השלום בירושלים.
 
במהלך 2012 ניהלו חוקרי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום חקירה במהלכה עלה החשד כי יוסף סרחאן מלוד, בעלים ומנהל של חברת נ. חזן שירותים ואחזקות בע"מ, הפיץ לכאורה חשבוניות פיקטיביות והעלים הכנסות. בחקירתו הודה בחשדות המיוחסים לו וכאשר נתבקש להציג את ספרי החשבונות של העסק שלו, אמר כי הם נמצאים אצל מנהל חשבונות בת"א; אולם כשהגיע לת"א יחד עם חוקרים מלווים, לפתע שכח את שמו ואת כתובתו של מנהל החשבונות. החשוד הבטיח להמציא תוך מספר ימים את ספרי החשבונות אך הוא נעלם וירד למחתרת ולכן, במאי 2013 הוצא נגדו צו מעצר.
החקירה המשיכה גם בתקופת היעדרו, אז עלה החשד כי הפיץ חשבוניות פיקטיביות גם בשם מספר חברות אחרות שכלל לא הכירו אותו. לאחר מאמצי לכידה ממושכים, אותר סרחאן בשבוע שעבר ע"י חוקרי מס הכנסה ונעצר. מאז מעצרו הוא בחר לשמור על זכות השתיקה אך בחיפוש בביתו נמצאו מסמכים הקשורים אותו להעלמת הכנסות ולהפצת חשבוניות פיקטיביות בשם תשע חברות שונות בסכום עתק של כ-100 מיליון ₪.
 
בהתאם למסמכים שנמצאו, נעצרו השבוע תושב לוד אחר – איברהים אבו שושה, בעל חברת הבנייה אבו שושה – שביקש לקבל החזרי מע"מ מעסקאות בסך 3 מיליון ₪ על עבודות שסרחאן כביכול סיפק לו כקבלן משנה; עם זאת, בחקירתו לא ידע לספק אף פרט לגבי מהות העבודות שבוצעו ונמצאו עדויות שונות המלמדות כי חברת נ. חזן כלל לא ביצעה את העבודות האמורות. במקביל, נעצרו גם תושב מושב שפיר שליד קריית מלאכי, אוריאל נחמני, העוסק בענף החקלאות ואדהם אבו ענאם מרמלה, החשודים שהיו בין רוכשי החשבוניות הפיקטיביות מסרחאן.

You may also like...

כתיבת תגובה