ספר שעבר ביקורת של מס הכנסה: "התבלבלתם, לא קניתם אצלי"

ספר שבחנותו נערכה קניית ביקורת שלא נרשמה בספרי החשבונות שלו, טען בביקורת הגלויה כעבור מספר ימים כי כנראה מבקרי רשות המסים התבלבלו ומעולם לא היו אצלו
במבצע ניהול ספרים שנערך ביום שישי האחרון בגליל המערבי על ידי פקיד שומה צפת נמצאו כ-12% מהעסקים כשאינם רושמים הכנסות. בעוד בעל מסעדה מראש פינה שלא רשם הכנסות של כ-2,300 ₪ מטיפים למלצרים, האשים את רואה החשבון שלו שהורה לו לנהוג כך, ספר מכרמיאל האשים את מבקרי מס הכנסה שיש להם טעות ושקניית הביקורת שנערכה כמה ימים לפני כן, לא נרשמה אצלו לא כי הוא חלילה מעלים הכנסות, אלא כי הם התבלבלו ומעולם לא קנו אצלו.
 
בעלת חנות תבלינים וסבונים מראש פינה אפילו לא ניסתה להכחיש את מעשיה ואמרה שמצבה הכלכלי קשה ועל כן, הסתירה חלק מהקניות שנערכו בחנותה במודע. המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 
ביום המבצע בוקרו עסקים בתחומי ההנעלה וההלבשה, מכוני יופי ומשתלות, לצד חנויות חומרי בניין, משתלות, בתי מאפה ועוד, כולם בתחומי צפת, כרמיאל, חצור הגלילית, ראש פינה, קצרין וקריית שמונה. 

You may also like...

כתיבת תגובה