רואה חשבון הורשע בסיוע ללקוחותיו לבצע עבירות מס בהיקף של מאות מיליוני שקלים

רואה חשבון הורשע בסיוע ללקוחותיו לבצע עבירות מס בהיקף של מאות מיליוני שקלים ולהשמיד ראיות המוכיחות את ביצוע העבירות

רואה החשבון ברוך מלכה הורשע השבוע על ידי בית משפט השלום בפתח תקווה בביצוע עבירות מס חמורות ובשיבוש הליכי משפט. מלכה הורשע כי בהיותו רואה החשבון של יניב בן דוד, שנכלא לשש וחצי שנות מאסר בפועל בגין שורת עבירות של העלמת מס, הפצת חשבוניות פיקטיביות, הפצת תלושי משכורת מזוייפים ועוד, סייע ביודעין לביצוע עבירות אלו ואף סייע לאחיו של בן-דוד להשמיד ראיות המעידות על מעשים אלו לאחר שיניב עצמו נעצר.

ראשית הסתבכותו של מלכה הייתה עם מעצרו של לקוחו, יניב בן-דוד, במסגרת חקירה משותפת ורחבת היקף שכונתה 'עקיצה ברשת' של חקירות מכס ומע"מ תל אביב, חקירות מס הכנסה ת"א והיחידה לפשיעה כלכלית במשטרת ישראל. בן-דוד הורשע כי הקים מערך חברות אשר פעלו בתחום אספקת כח אדם וביצוע עבודות תשתית בתחום הכבלים וכי במטרה להקטין את גובה תשלום המס שלו ושל החברות שבבעלותו, ביצע יחד עם אנשי קש בהם שלט וכן עם מעורבים נוספים ובהם מלכה, שורת עבירות ובהן הפצת וקיזוז חשבוניות פיקטיביות, דיווחים כוזבים לרשויות המס ועוד. היקפי העבירות, על פי כתב האישום שהוגש בזמנו נגד בן דוד והוגדר על ידי כב' השופט נויטל שדן במעצרו כאחד "מן החמורים והמסוכנים בהם נתקל", הצטברו לסכומים של מאות מיליוני שקלים שנגזלו במרמה מקופת המדינה.

מלכה, בן 55 מראשון לציון בעל משרד ראיית חשבון בת"א, הורשע בתיק הנוכחי שנוהל על ידי עו"ד אורן בר עוז מהיחידה לתיקים מיוחדים ברשות המיסים, בכך שרשם את החשבוניות הפיקטיביות שבן-דוד סחר בהן בספרי החשבונות של החברה וניכה אותן כתשומות בדיווחיהן התקופתיים של קבוצת החברות וזאת למרות חובת האמון בה חב לנוכח תפקידו כרואה החשבון של החברות. החשבוניות הפיקטיביות אותן קיזז כללו עסקאות שלא התקיימו בפועל בהיקף של למעלה מ-113 מיליון שקלים, כאשר המע"מ שנגזר מהן עומד על כ-16 מיליון שקלים, זאת לבד מהקטנת סכום החבות במס הכנסה של החברות שהתאפשרה בעזרת הגשת החשבוניות הפיקטיביות.

בנוסף, מלכה ניצל את האמון שרשויות המס נתנו כדי לדווח רק על חלק מן העובדים בחברות ועל שכר נמוך יותר מזה ששולם להם בפועל, על מנת להקטין עוד יותר את התשלום למס הכנסה וכן לביטוח הלאומי. כפועל יוצא מכך, העובדים, שלא בידיעתם, לא זכו בתנאים סוציאליים וסכומי מס ההכנסה והביטוח הלאומי שהופרשו ממשכורתם, לא הועברו לשלטונות המס והביטוח הלאומי.

מלכה הורשע גם בעבירות של שיבוש הליכי משפט, בכך שעל פי כתב האישום סייע לאחיו של יניב בן דוד, תום, להשמיד את קבצי הנהלת החשבונות הממוחשבת ולהעלים את המסמכים הפיזיים שהיו במשרדו וזאת בידיעה מלאה כי עקב מעצרו של יניב, הם עשויים להיות דרושים כראיה בהליך שיפוטי.

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה